Buduj z nami budowlane rozmaitości

Jakie wybierać ogrodzenie? Jakie będzie bardziej solidne? Z jakiego rodzaju materiałów powinno być wykonane najbardziej trwałe ogrodzenie?

Ogrodzenie cynkowanie galwanicznie i ogniowo mają inne właściwości, które wynikają z przebiegu poszczególnych procesów technologicznych. Jakiego rodzaju to procesy? Jak to trzeba rozumieć?

Minusem tej technologii są nadlewy oraz zgrubienia, jakie wynikają z prędkiego chłodzenia i zastygania cynku na powierzchni wyrobu. Są widoczne pod warstwą farby. Wyrobu do ocynku ogniowego powinny posiadać specjalistyczne otwory technologiczne, mogą być one także “ukryte” w niewidocznych na początku miejscach. Galwanizacja wprowadza do takiego procesu nowe możliwości.

cynkowanie ogrodzeń
Napisał: Legi
Na podstawie: Legi
ocynk ogniowy odbywa się za pomocą zanurzenia w ciekłym cynku. Rezultatem takiej kąpieli jest utworzenie grubej warstwy cynku jednocześnie z zewnątrz, ale również wewnątrz wyrobu. Wyrób ogniowo ocynkowany ma bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne.Ogrodzenia ocynkowane galwanicznie odznaczają się bardzo gładką jednolitą, ale także cienką powłoką cynkową. Taka powłoka, jaka jest naniesiona w ten sposób pozbawiona jest zgrubień i nadlewów, co powoduje, że wyroby ocynkowane galwanicznie wyglądają bardzo estetycznie pod powłoką farby proszkowej. Warstwa cynku jest bardziej cienka niż powłoka uzyskana poprzez cynkowane ogniowe, tak osiągnięte zabezpieczenie antykorozyjne jest w mniejszym stopniu wytrzymałe. Kolejnym negatywem takiej metody jest efekt tak zwanej klatki Faradaya, który powoduje niedocynkowanie wyrobu w miejscach ciężkodostępnych. Jaki więc produkt będzie dla nas najbardziej dobrany? Być może te opisy jedynie informują, jak to się prezentuje, ale nie przekonują do żadnego z rozwiązań. Najlepiej więc wiedzieć, że korzystniejsze będzie cynkowanie ogniowe, a to z racji bardziej przekonującej trwałości i odporności na korozję.

Jak wiemy, ogrodzenie musi służyć na długie lata, musi być niezawodne, nie niszczyć się od byle szkodzeń i czynników zewnętrznych. Oczywiście nie ma jednej rady dla każdego, identycznie jest w tym przypadku, więc nie można z góry zakładać, iż konkretne rozwiązanie będzie dla nas najbardziej właściwe. Musimy rozważyć to indywidualnie, sprawdzić wszystkie za i przeciw, i wtedy podjąć końcową decyzję. Po tym już będzie wiadomo, jakiego rodzaju produkt jest dla nas najbardziej właściwy, w jaki faktycznie należy zainwestować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-27 16:28:44
Tagi: cynk, korozja, cynkowanie